Kredsvalg - 9. kreds

Kredsvalget i 9. kreds afholdes mandag den 5. oktober på

 

IDA Mødecenter, Kalvebod Brygge 31-33, 1780 København V fra kl. 19.00 - 22.00

VIGTIGT: Forudgående tilmelding er nødvendigt af hensyn til afviklingen jf. Corona.

Resultatet fra afstemningerne i 9. kreds 2020: 

 

Valgt som formand uden modkandidat
Iris Gausbo, Boligforeningen 3B

 

Valgt som næstformand
Michael Buch-Barnes, Brøndby Boligselskab

 

Valgt som kredsrepræsentant

Bente Vitt, Rødovre Boligselskab

Majbrit Jørming, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Karina Frederiksen, Brøndby Boligselskab

Karin Sørensen, Boligselskabet AKB Rødovre

Katja Adelhøj Lindblad-Clausen, Vallensbæk Boligselskab

Kirsten Persson, Herlev Boligselskab

Martin Olsen, BO-VEST

Sten Thorup, Gladsaxe Almennyttige Boligselskab

John Olsen, Ballerup Ejendomsselskab v/KAB

Lars Mersebak, Brøndby Almene Boligselskab Rheumpark

Tomm Olsen, Gladsaxe almennyttige Boligselskab

Jesper Loose Smith, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Allan Nielsen, Tranemosegård, BO-VEST

Ole Lund Petersen, Gentofte Ejendomsselskab

Hagen Philipsen Ahlgren, Ballerup almennyttige Boligselskab

Kim Neve, Rødovre Almennyttige Boligselskab

Danni Youssiff, Tranemosegård, BO-VEST

Poul Sørensen, Taastrup almennyttige Boligselskab

Jette Helman-Kristensen, Gladsaxe almennyttige Boligselskab

Søren Lillevang, Boligselskabet AKB Rødovre

Vibeke Schmidt, Rødovre Boligselskab

Ryno Scheil, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Finn Stubtoft, Vridsløselille Andelsboligforening

Hans Henning Schødts Holm, Albertslund Boligselskab

Ibrahim El-Khatib, Boligselskabet DFB

Børge Stendersø, Postfunktionærernes Andelsboligforening

 

Ved suppleantvalget blev rækkefølgen

Henrik Odgaard, Rødovre Boligselskab

Jacqueline Worsøe, GAB

Harry Willy Nielsen, PAB

Jan Kjær-Hansen, Lyngby Boligselskab

Download:

Dagsorden kredsvalgmøde BL 9. kreds 2020_efterår

 

Forslag til forretningsorden for valgmødet i 9. kreds

Informationsbrev om kredsvalg BL 9. kreds - efteråret 2020

 

Kandidatopstillingsblanket til Kredsvalg 2020


Informationsbrev om udskydelse af Kredsvalg til efteråret 2020

 

Opstillede kandidater


Kredsformand:

Iris Gausbo - Boligforeningen 3B



Kredsnæstformand:

Michael Buch-Barnes - Brøndby Boligselskab


Repræsentanter:

Kirsten Persson - Herlev Boligselskab

Martin Olsen - BO-VEST

Ole Lund Petersen - Gentofte Ejendomsselskab

Børge Stendersø - Postfunktionærernes Andelsboligforening

Harry Willy Nielsen - Postfunktionærernes Andelsboligforening

Tomm Olsen - Gladsaxe almennyttige Boligselskab

Bente Vitt - Rødovre Boligselskab

Vibeke Schmidt - Rødovre Boligselskab

Sten Thorup - Gladsaxe Almennyttige Boligselskab

Poul Sørensen - Taastrup almennyttige Boligselskab

Allan Nielsen - Tranemosegård, BO-VEST

Jette Helman-Kristensen - Gladsaxe almennyttige Boligselskab

Jesper Loose Smith - Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Ryno Scheil - Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Majbrit Jørming - Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe

Karina Frederiksen - Brøndby Boligselskab

Hagen Philipsen Ahlgren - Ballerup almennyttige Boligselskab

Karin Sørensen - Boligselskabet AKB Rødovre

Søren Lillevang - Boligselskabet AKB Rødovre

Ibrahim El-Khatib - Boligselskabet DFB

Hans Henning Schødts Holm - Albertslund Boligselskab

Finn Stubtoft - Vridsløselille Andelsboligforening

Kim Neve - Rødovre Almennyttige Boligselskab

John Olsen - Ballerup Ejendomsselskab v/ KAB

Lars Mersebak - Brøndby almennyttige Boligselskab

 

Suppleanter:

Danni Youssiff - Tranemosegård, BO-VEST

Jan Kjær-Hansen - Lyngby Boligselskab​

 

 

 

PDF Fil

Kredsvalgsfolder for 9. kreds

Download

Søger du bolig? - Klik her