Kredsvalg - 3. kreds

Kredsvalget i 3. kreds afholdes tirsdag den 29. september 2020 på

 

Comwell H.C. Andersen Hotel, Claus Bergs Gade 7, 5000 Odense fra kl. 19.00 - 22.00

VIGTIGT: Forudgående tilmelding er nødvendigt af hensyn til afviklingen jf. Corona.

 

I videoen her kan man få et indtryk af, hvordan valget gik i BL 3. kreds - i Odense 29. september 2020:

Resultatet af afstemningerne ved kredsvalget i 3. kreds blev:

Erling Nielsen,  Fyns Almennyttige Boligselskab valgt til kredsformand uden modkandidater

Jette Egebjerg, AB Holmegaarden valgt til kredsnæstformand uden modkandidater

 

Valgt til kredsrepræsentant uden modkandidater:

Flemming Lund, Boligforeningen Grønløkken

Erling Uhde Rasmussen, Boligforeningen Kristiansdal

Kim Larsen, Boligforeningen Kristiansdal

Flemming Jensen, CIVICA

Helle Catharina Ingwersen, Odense Boligselskab

Kim Johansen Boligkontoret Danmark, Afdelingskontoret Fyn

Keld Clément, AB Holmegaarden

Lars Bjarne Iversen, Faaborg Boligforening

René Bøye, Odense Boligselskab

Jan Andersen, Fyns Almennyttige Boligselskab

Alex Gren, Boligforeningen Lillebælt

Anne Margrethe Jørgensen, Svendborg Andels-Boligforening

Søren Damgaard, CIVICA

Helle Riber, CIVICA

Sara Ottesen, CIVICA

 

Ved suppleantvalget blev rækkefølgen:

Tina Rasmussen, Fyns Almennyttige Boligselskab

Birgitte Normand, Arbejdernes Boligforening

Bent Skov, Arbejdernes Boligforening

Bilal Kapaklikaya CIVICA

 

Download:

Dagsorden kredsvalgmøde BL 3. kreds - efterår 2020

 

Forslag til forretningsorden kredsvalgmøde BL 3. kreds - efterår 2020

 

Informationsbrev om kredsvalg i BL 3. kreds - efteråret 2020

 

Kandidatopstillingsblanket til Kredsvalg 2020


Informationsbrev om udskydelse af Kredsvalg til efteråret 2020

 

Opstillede kandidater


Kredsformand:

Erling Nielsen - Fyns Almennyttige Boligselskab


Kredsnæstformand:

Jette Egebjerg - AB Holmegaarden


Repræsentanter:

Flemming Lund - Boligforeningen Grønløkken

Erling Uhde Rasmussen - Boligforeningen Kristiansdal

Kim Larsen - Boligforeningen Kristiansdal

Flemming Jensen - CIVICA

Helle Catharina Ingwersen - Odense Boligselskab

Kim Johansen - Boligkontoret Danmark, Afdelingskontoret Fyn

Keld Clément - AB Holmegaarden

Lars Bjarne Iversen - Faaborg Boligforening

René Bøye - Odense Boligselskab

Jan Andersen - Fyns Almennyttige Boligselskab

Alex Gren - Boligforeningen Lillebælt

Anne Jørgensen - SAB Svendborg

Søren Damgaard - CIVICA

Helle Riber - CIVICA

Sara Ottesen - CIVICA

 

Suppleanter:

Bent Skov - Arbejdernes Boligforening

Tina Rasmussen - Fyns Almennyttige Boligselskab

Bilal Kapaklikaya - CIVICA

Birgitte Normand - Arbejdernes Boligforening

Fil

Kredsvalgsfolder for 3. kreds

Download
Billede af Annesophie_Hansen.jpg

Annesophie Hansen

Afdelingschef og kredskonsulent 1. og 3. kreds
Se profil

Søger du bolig? - Klik her