9. Kreds

Ballerup, Brøndby, Dragør, Gentofte, Gladsaxe, Glostrup, Herlev, Albertslund, Hvidovre, Høje-Tåstrup, Lyngby-Tårbæk, Rødovre, Ishøj, Tårnby, Vallensbæk

Billede af K9
Kredsrepræsentanter

Kredsrepræsentanter

Kredsformand

  • Iris Gausbo, Boligforeningen 3B

Kredsnæstformand

  • Michael Buch-Barnes, Brøndby Boligselskab

Repræsentanter

  • Allan Nielsen, Tranemosegård
  • Bente Vitt, Rødovre Boligselskab
  • Børge Stendersø, Postfunktionærernes Andels-Boligforening
  • Danni Youssif, Tranemosegård
  • Finn Stubtoft, Vridsløselille Andelsboligforening
  • Hagen Philipsen Ahlgren, Ballerup almennyttige Boligselskab
  • Hans Holm, Albertslund Boligselskab
  • Ibrahim El-Khatib, Danske Funktionærers Boligselskab
  • Jesper Loose Smith, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe
  • Jette Helman-Kristensen, Gladsaxe almennyttige Boligselskab
  • John Olsen, Ballerup Ejendomsselskab
  • Karin Sinkbæk Sørensen, Boligselskabet AKB, Rødovre
  • Karina Frederiksen, Brøndby Boligselskab
  • Katja Adelhøj Lindblad-Clausen, Vallensbæk Boligselskab
  • Kim Neve, Rødovre almennyttige Boligselskab
  • Kirsten Persson, Herlev Boligselskab
  • Lars Mersebak, Brøndby almennyttige Boligselskab
  • Majbrit Jørming, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe
  • Martin Olsen, Tranemosegård
  • Ole Lund Petersen, Gentofte Ejendomsselskab
  • Poul Sørensen, Tåstrup almennyttige Boligselskab
  • Ryno Scheil, Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe
  • Sten Thorup, Gladsaxe almennyttige Boligselskab
  • Søren Lillevang, Boligselskabet AKB, Rødovre
  • Tomm Olsen, Gladsaxe almennyttige Boligselskab
  • Vibeke Schmidt, Rødovre Boligselskab

Suppleanter

  • 1. Suppleant, Harry Nielsen, Postfunktionærernes Andels-Boligforening
  • 2. Suppleant, Jan Kjær-Hansen, Lyngby Boligselskab

9. kreds: Publikationer læs i browser

Join Politics - modul 2

BL’s udvalg om lokal interessevaretagelse på tværs af de 11 kredse

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Udvalgsmøde

Varighed:

Kl. 17.00-20.00

07.11.2021

Nyborg

DKK 0,-

9. kreds - Bestyrelsesmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Bestyrelsesmøde

Varighed:

2 timer

10.11.2021

København V

DKK 0,-

9. kreds - Repræsentantmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Repræsentantskabsmøde

Varighed:

2½ timer

01.12.2021

København V

DKK 0,-

Join Politics - evaluering

BL’s udvalg om lokal interessevaretagelse på tværs af de 11 kredse

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Udvalgsmøde

Varighed:

Kl. 17.00-19.00

18.01.2022

DKK 0,-

9. kreds bestyrelsesmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Bestyrelsesmøde

Varighed:

2 timer

23.03.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Repræsentantmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Repræsentantskabsmøde

Varighed:

2½ timer

19.04.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Bestyrelsesmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Bestyrelsesmøde

Varighed:

2 timer

17.05.2022

København V

DKK 0,-

2. og 9. kreds Arbejdslørdag

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Arbejdsweekend

Varighed:

1 dag

21.05.2022

Hillerød

DKK 0,-

9. kreds Repræsentantmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Repræsentantskabsmøde

Varighed:

2½ timer

01.06.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Bestyrelsesmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Bestyrelsesmøde

Varighed:

2 timer

20.09.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Repræsentantmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Repræsentantskabsmøde

Varighed:

2½ timer

12.10.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Bestyrelsesmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Bestyrelsesmøde

Varighed:

2 timer

08.11.2022

København V

DKK 0,-

9. kreds Repræsentantmøde

Målgruppe:

Ansatte og valgte

Type:

Repræsentantskabsmøde

Varighed:

2½ timer

01.12.2022

København V

DKK 0,-

Oprettelse: 29.05.2019 | Sidst opdateret: 17.02.2021

Sideansvarlig: Christina Krog

Søger du bolig? - Klik her